Aktualizacja – Sony Ericsson oficjalnie potwierdził na swoim blogu, że aktualizacja jest już rozsyłana do użytkowników X10. Update nie dotarł jeszcze do Polski…

Wszyscy aktualni właściciele Sony Ericsson Xperia X10 powinni otrzymać nagrodę za anielską cierpliwość. Mamy dla Was bardzo dobrą informację – Wasze telefonu już niedługo zapachną imbirem i miodem, jak prawdziwy piernik. Aktualizacja systemu do wersji 2.3.3 Gingerbread lada chwila zostanie udostępniona. Ta pewność to wynik postu opublikowanego przez SE w dyskusji prowadzonej w profilu firmy na Facebooku. Mówi on o publikacji update’u w „30 tygodniu” roku. Tak się akurat składa, że ten rozpoczął się wczorajszym poniedziałkiem i potrwa do najbliższej niedzieli.

The launch of the 2.3 software for X10 is getting closer, and the planned release date is approx. w30. The date could still be changed, since the launch is depending on operators approval. The software will be rolled out continuously, just like the earlier 2.1 release. The exact launch date is depending on market and operators approval, so it will unfortunately not be possible to give precise information on launch dates for each market/operator. You will get more information once the roll out has started.

Choć niepokojące jest to zastrzeżenie o możliwym opóźnieniu, traktujemy je jako koło ratunkowe, które SE może wykorzystać w sytuacji jeśli faktycznie operatorzy przed rozpoczęciem wdrażania poprawki wymuszą opóźnienie. Dokładne terminy udostępniania aktualizacji uzależnione są w dalszym ciągu od regionalny operatorów. Wraz z wprowadzeniem update’u przez japońsko-szwedzkie joint venture nie pozostanie nic innego jak suszyć głowę Waszym operatorom.

Wcześniej o rychłej aktualizacji, która pojawi się w Chinach pisał jeden z naszych czytelników w komentarzach (dzięki Ludwik).

47710 KOMENTARZE

 1. Aktualizacja pomimo informacji na stronie, nie jest dostępna do pobrania.
  Telefon pokazuje komunikat: W telefonie jest zainstalowana najnowsza wersja oprogramowania.
  Użytkownicy różnych narodowości na blogu Sony Ericsson Product Blog podają, że też nie mają aktualizacji.
  Zostało tylko czekać.

  Na psaku powiadomień pokaże się ikona o dostępności nowego oprogramowania, po wybraniu sprawdzaj automatycznie nowe aktualizacje czynność należy wykonać po instalacji systemu.
  W każdej chwili można sprawdzić dotępność nowego oprogramowania poprzez wybranie z menu telefonu:

  Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Aktualizacja oprogr. -> Aktualizuj teraz

  Aktualizacje można zainstalować dopiero wtedy gdy pojawi się na ekranie telefonu lub zostanie wyszukana.

  System Android 2.3 dla telefonu Xperia™ X10 przyniesie:

  – Najnowszą platforme Android w wersji 2.3.3

  – Obsługę Adobe Flash Player

  – Obslugę więcej aplikacji na nowsze platformy Android 2.2. oraz 2.3

  – Dostęp do Facebooka w telefonie Xperia – integracja serwisu Facebook z aplikacjami multimedialnymi, książką telefoniczną i kalendarzem

  – Możliwość wykorzystania telefonu jako hotspotu Wi-Fi

  – Odtwarzacz muzyki z korektorem graficznym

  – Funkcja USB Tethering – możliwość udostępniania łącza 3G przez złącze USB

  – Widżet Photo – dostęp do aplikacji galerii za pomocą jednego kliknięcia

  – Porządkowanie aplikacji w zasobniku – dostosuj ich kolejność do swoich upodobań

  __________________
  Samsung SGH-X600 -> NOKIA 6020 -> NOKIA N93i -> Sony Ericsson C905 -> SONY ERICSSON XPERIA X10

 2. Stanowisko BOA seci T-mobile.pl :

  […] spieszę z informacją, iż na dzień dzisiejszy nie posiadamy żadnych dokładnych informacji odnośnie aktualizacji oprogramowania do wersji 2.3.3. Gdy tylko ta wersja zostanie nam udostępniona przez firme Sony Ericsson, my również udostępnimy ja naszym klientom.

  —————————————————————————

  Na Sony Ericsson Product Blog ktoś o nicku:

  Rikard Skogberg mówi:
  Lipiec 27, 2011 o 7:44 am
  Tak mi przykro za informacje, które mówią, że X10 dostanie Gingerbread w tym tygodniu. Potwierdzam to jeszcze raz: Android 2.3.3 Gingerbread dla X10 zostanie wydany w przyszłym miesiącu wraz z pełnym Multi-touch i 16 milionami kolorów. Mamy również otworzyć FPS i odblokować też bootloader. Odwiedź Product Blog aby uzyskać więcej informacji.
  – Rikard
  __________________
  Samsung SGH-X600 -> NOKIA 6020 -> NOKIA N93i -> Sony Ericsson C905 -> SONY ERICSSON XPERIA X10

 3. Sony Ericsson twierdzi, że jest już dostępna, tymczasem nie ma jej, jest „stopniowo wdrażana” do końca tygodniia ma być wszędzie.

  Wypowiedż użytkownika na forum Sony Ericsson Product Blog przedstawiającego się jako Rikard Skogberg jest sprzeczna

 4. Nalezy pamiętać że Gingerbread 2.3.3 ma buga zwiazanego z battery drain… Polecam podarować sobie 2.3.3 i wgrać sobie Tripa 2.3.4 (bez buga battery drain)

  innymi slowy czy telefon stoi czy lezy 5h pracy sie nalezy

 5. Na stronie Sony Ericsson Product Blog pojawiła się informacja, że ktoś w Brazyli już otrzymał aktualizacje Androida do wersji 2.3.3

 6. 2.3.3 już wyszedł.

  Jak na razie na cda: 1241-1846 (turcja)

  Jak chcecie, musicie zmienić na ten numer i wtedy zrobić aktualizację.

Comments are closed.