Na pewno zdarzyło wam się pisać recenzję jakiejś aplikacji z Google Play, mniejszą lub większą. W tym pierwszym przypadku nie bardzo zależy wam jakimś odzewie, ale gdy naprawdę się postaracie i w swojej opinii zamieścicie solidną dawkę konstruktywnej krytyki – na pewno wolelibyście żeby jednak nie zaginęło to w fali pozostałych komentarzy.

Google nareszcie dało możliwość developerom odpowiadania na recenzje swoich aplikacji. Jak widzicie na screenie poniżej, twórca może sobie przefiltrować opinie w kategoriach: język, ocena, wersja aplikacji oraz model urządzenia. Gdy już znajdzie pożądaną grupę komentarzy może na nie wygodnie odpowiedzieć, korzystając z układu podobnego do tych używanych na wielu portalach (najbliższy temu jest SteamGifts).

Ten nowy poziom interakcji pomiędzy developerem a klientem na pewno wyjdzie na dobre całemu serwisowi. Nie tylko ludzie będą chętniej recenzować swoje ulubione programy, ale również te ostatnie będą mogły być lepiej dostosowywane do potrzeb użytkowników.

Źródło: AndroidSPIN.com

Comments are closed.