Google Maps 5 jest już dostępny. Wnioski: grafika wektorowa 3D- na razie w Polsce brak, pamięć podręczna – działa poprawnie, ale zajmuje dużo pamięci, obracanie – na Galaxy S brak.

W ciągu najbliższych dni w Android Market pojawią się nowe mapy Google.

Google Maps 5 zawierają trzy interesujące funkcje:

 • Grafika wektorowa 3D, na razie zobrazowano około 100 miast
 • Możliwość obracania mapy przy pomocy dwóch palców (nowy gest multitouch)
 • Cache’owanie, nie trzeba będzie posiadać stałego dostępu do sieci, mapy będą działać w trybie offline

Ale jest też zła wiadomość, nie wszystkie telefony wspierają nowy gest multitouch, dlatego owa funkcja jest obecna tylko w niektórych urządzeniach (co ciekawe na liście brakuje N1):

 • Galaxy S, Droid, Droid X, Droid 2, Droid Incredible, Evo, Nexus S, G2

gmaps-mobile-usbos2newberryport-rm-engGoogle Maps 5

Google Maps 5 – Manhattan:

23 KOMENTARZE

  • Ekran Nexusa pozwala na dokładne określenie położenia dwóch palców, podobnie jak ekran Desire. Nie radzą sobie one jednak z więcej niż dwoma palcami, ale nie wiem, czy to jest spowodowane kontrolerem sprzętowym, czy sterownikami (które można zaktualizować)…

 1. Sprzętowo Nexus One, tak samo jak Desire, obsługuje dualtouch, i można to przetestować wchodząc choćby do Multitouch Paint z Marketu.

 2. Pytanie tylko czy będzie u nas. 3D możemy zapomniejć… w tych ponad 100 miastach nawet Warszawki nie będzie, byleby w końcu nawigacja była u nas. Oficjalna :).
  Ciekawe.

  Nie znalazłem nigdzie informacji.
  Ktoś coś wie?

 3. No i taki to ten multitouch w urządzeniach z Androidem. :( Myślałem, że tylko Sony Ericsson skopał sprawę ze sterownikami i X10 nie będzie mogła mieć NORMALNEGO multitouch. A tu się okazuje, że nawet flagowy przedstawiciel środowiska firmowany przez samego Google’a – NexusOne też ma problem. No i weź tu człowieku postaw się na moim miejscu i przeportuj z iOS na Androida coś czego idea jest oparta na multitouch i bez tego nie ma sensu. Google zrobiło straszny bajzel w tym temacie. Samsung w Bada i Microsoft w WindowsPhone7 poradzili sobie duuużo lepiej (nie mówiąc już o Apple w iOS, które zrobiło to genialnie i 5 dotknięć bez problemu rozpoznaje nawet najstarszy, niewspierany już iPod touch 1st gen i iPhone2G).

 4. Poprawcie mnie jeśli sie mylę ale na liście znajduje sie Droid Incredible który jest jednym z trojaczkow- N1,Desire i Droid Incredible. Jeśli mam rację lista prostu nie jest kompletna a hardware wymienionej trójki kompatybilny z nowymi funkcjami mapek od Google.

 5. Nie wiem dlaczego nie ma na liście Desire ale gesty multitouch w nowych mapach google działają doskonale. Zoom, pochylanie mapy itp- zero problemów.

Comments are closed.