Saturday, March 25th 2023

lip
2012
22

HTC Desire HD jednak bez Ice Cream Sandwich

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że producent tej klasy co HTC, kreujący urządzenia tak dobrej jakości, często przełomowe, często pierwsze w danej kategorii, już drugi raz pozwoli sobie na tak poważną wpadkę. Sytuacja z HTC Desire HD w roli głównej, którą obserwujemy teraz, to po prostu remake tego, co oglądali posiadacze HTC Desire podczas oczekiwania na aktualizację do wersji Gingerbread.

Dla przypomnienia: HTC rok temu update ostateczenie wypuściło, lecz z wyraźnym zaznaczeniem, że zaleca użytkowanie tylko doświadczonym posiadaczom smartfonów. Sam proces aktualizacji był nieco bardziej skomplikowany, niż zazwyczaj, a działanie HTC Desire z Gingerbread rzeczywiście nie oferowało tej przyjemności, co z oprogramowaniem w wersji Froyo.

Dopiero co informowaliśmy, że kanadyjski operator TELUS nie dopuści do aktualizacji oprogramowania dla HTC Desire HD do Androida; chwilę potem tajwański producent zarzekał się, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by Ice Cream Sandwich na Desire HD jednak zagościł oficjalną drogą. Teraz HTC odezwało się ponownie, i krótko mówiąc, potwierdziło słowa TELUS-a: by zaoferować użytkownikom najlepsze możliwe funkcjonowanie urządzenia HTC zaleca pozostanie przy aktualnym oprogramowaniu, a Androida 4.0 Ice Cream Sandwich ostatecznie nie będzie.

Jednak wcale nie zdziwiłbym się, gdyby to nie był koniec całej akcji. Kto wie, może ROM wycieknie, lub HTC samo z siebie pozwoli na aktualizację najbardziej chętnym? Smutna prawda jednak pozostaje z nami: HTC Desire C został wypuszczony z Ice Cream Sandwich. HTC One V też posiada Ice Cream Sandwich. Cóż zatem stanęło na przeszkodzie, by Desire HD nie mógł pracować na tej wersji systemu? No i jeśli HD nie dostanie lodowej kanapki, to na 99% posiadacze Desire S też mogą o aktualizacji zapomnieć.Podobne Posty

advert