Już w maju pojawiły się pierwsze plotki na temat nowych urządzeń z serii Nexus, planowanych na rok 2012. Miałoby ich być kilka – tym razem każdy z najpopularniejszych producentów mógłby dostarczyć jeden model ze swojej flagowej serii. Obok Galaxy Neksusa w nowej wersji, znaleźlibyśmy przedstawiciela rodziny One od HTC, Xperia od Sony, RAZR od Motoroli, a także Optimus od LG.

Kolejne plotki donoszą, że model, o którym pisaliśmy wczoraj – LG Optimus G – po zmianie softu na “czystego” Androida w wersji 4.1 Jelly Bean, mógłby zostać Neksusem od LG. Patrząc na specyfikację urządzenia można puścić wodze fantazji – 2GB pamięci RAM, czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1.5Ghz i ekran True HD IPS z pewnością prezentowałby się wspaniale z interfejsem Holo dostępnym w raczkującym żelku.

Google wciąż nie podzieliło się żadnymi oficjalnymi informacjami na temat nowego (nowych) Neksusa. Plotek tymczasem jest coraz więcej, nie wiem, jak Wy, ale ja chciałbym już wiedzieć co gigant z Mountain View planuje na ostatni kwartał tego roku.

Comments are closed.