Oficjalna specyfikacja dotycząca konkurenta dla Samsunga Galaxy S III produkcji LG już u nas była podana. Jak się jednak okazuje, koreański producent uwielbia zamieszanie nie tylko przy okazji częstych zmian zdania w kwestii aktualizowania swoich modeli do kolejnych wersji Androida. Specyfikację dla LG Optimus G podano znowu, co najciekawsze, różni się od poprzedniej.

Na pokładzie urządzenia znajdziemy system Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich. Ekran będzie miał przekątną większą, niż podawano ostatnio, bo nie 4.3 cala, a 4.7. Rozdzielczość to 1280×768 pikseli, a technologia, w której wyświetlacz został wykonany to True HD IPS. Sercem nowego Optimusa będzie czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 o częstotliwości taktowania 1.5Ghz, układ ten będzie wspomagany procesorem graficznym Adreno 320.

Smartfon wyposażony będzie w 32GB pamięci wbudowanej bez możliwości rozbudowy przez karty microSD. Ilość pamięci RAM – 2GB. W sprzedaży znajdą się dwie wersje urządzenia, jedna będzie posiadała aparat 13MP, druga 8MP – w zależności od regionu. Z przodu, do wideorozmów, udostępniono aparat 1.3MP.

Bateria ma mieć pojemność 2100mAh, co ma dać 15 godzin rozmów lub 335 godzin w trybie czuwania. Ponadto LG Optimus G wyposażony został w bluetooth 4.0, Wi-Fi, USB 2.0 HS, A-GPS, DLNA i NFC. Wymiary to 131.9 x 68.9 x 8.45mm, waga – 145 gramów.

Sprzęt już w przyszłym tygodniu pojawi się w sprzedaży w Korei Południowej, natomiast resztę rynków Optimus G zaatakuje w październiku.

Comments are closed.