LubimyCzytać.pl to prawdziwy hit wśród fanów szeroko rozumianej literatury w naszym kraju. Portal powstał pod koniec 2009 roku i praktycznie od razu zyskał niesamowitą popularność. LubimyCzytać.pl to serwis skupiony na gromadzeniu fanów podobnej literatury, kreowaniu społeczności czytelników, wymianie spostrzeżeń i opinii na tematy literackie oraz namawianiu do czytelnictwa kolejnych użytkowników. Dzięki temu, że każdy może zamieścić opinię na temat przeczytanej książki mamy w polskiej sieci miejsce, w którym łatwo o prawdziwe, uzasadnione poglądy, nieskażone manierami recenzentów portali literackich, często skupiających się przede wszystkim na reklamie książki, a nie na jej jakości.

30 października ukazała się mobilna wersja portalu w postaci aplikacji dla systemu Android. Program wymaga systemu w wersji 2.1 (Eclair) lub wyższej i zapowiada się co najmniej obiecująco. Całość działa zdecydowanie szybko, błyskawicznie można się zalogować na swoje konto i przeglądać całą biblioteczkę. Posiadanie konta w serwisie jednak wcale nie jest koniecznym warunkiem, by z aplikacji korzystać. Pewne funkcjonalności działają bez logowania, jak na przykład porównywarka cen książek czy wyszukiwarka pozycji.

Każdy, kto nie wyobraża sobie spędzenia dnia bez rzucenia okiem na opinie znajomych dotyczących aktualnie przeczytanych książek także może teraz poprzestać jedynie na aplikacji mobilnej :) Ciekawostką jest Gustoteka, czyli wyszukiwanie czytelników o podobnych upodobaniach do naszych. Można nawet zawęzić obszar wyszukiwania do 100 km, dzięki czemu nawiązać znajomości także w “realnym świecie”.

Mnie najbardziej ciekawi opcja E-booki, która ma umożliwiać czytanie fragmentów książek w formatach epub i pdf. Ponieważ nie mam wątpliwości, że literatura w formie elektronicznej to przyszłość, witam tę funkcjonalność z zapałem, oczekując na więcej. Są jednak też i inne ciekawostki, jak chociażby wyszukiwanie pozycji po okładkach czy kodach kreskowych. Tu jednak trzeba dodać, że tego typu wyszukiwanie będzie dostępne w pełni dopiero w wersji płatnej aplikacji, także pozbawionej reklam. Cena płatnej wersji na razie jest nieznana.

LubimyCzytać.pl w Google Play

Comments are closed.