Motorola Xoom 2 istnieje – oto news minionego weekendu. Następca pierwowzoru dla wszystkich tabletów z Androidem 3.X Honeycomb doczekał się swojego następcy. Stop, poprawka: swoich następców. Odświeżony slate pojawi się w sklepach na gwiazdkę w dwóch wersjach rozmiarowych ekranu: 8,2″ i 10,1″. Grubością będą konkurowały z Galaxy Tab 10.1 z wynikiem 9 mm.

Jak donosi This Is My Next, mniejszy model trafi do sklepów jako Motorola Xoom 2 Media Edition. W odróżnieniu od większej wersji, ME pracuje domyślnie w trybie portretowym wyświetlając obraz na pojemnościowym ekranie HD. Ciężar urządzenia to 430 gram, a zatem idealnie powinien wpasować się w dłoń bez zbędnego obciążania nadgarstka. Producent ma nadzieję promować go jako zamiennik dla e-czytników.

Klasyczna, dziesięciocalowa wersja tabletu to wspomniane już wcześniej 9 mm grubości przy akompaniamencie procesora (dwurdzeniowego, zakładamy) 1,2 GHz, 1 GB RAM z możliwością zapisu filmów w rozdzielczości 1080p. Ale gdzie te zapowiadane pokątnie 4 rdzenie Kal-El?

Engadget, powołując się na anonimowego informatora, donosi, że oba urządzenia będą wyposażone w 5-megapikselowe kamery i system Android 3.2 Honeycomb. Ich aktualna nazwa kodowa to Fleming. co najważniejsze, urządzenia testowe są wciąż bardzo niestabilne i obfitujące w błędy. Poczekajmy zatem na ich oficjalną prezentację i premierę, która z pewnością nastąpi w gorącym okresie przedświątecznym.

Tymczasem, dla spragnionych, galeria fotografii:

Comments are closed.