Acer Iconia Tab A100 nie pojawił się – tak jak obiecywał producent – w maju. Zamiast tego premiera urządzenia została przesunięta na bliżej nieokreślony termin. Jak informuje DigiTimes, jest to związane z kompatybilnością 7-calowego ekranu i zastosowanego systemu, Androida 3.0 Honeycomb. Google nie jest w stanie zaoferować aktualnie swojej pomocy ponieważ skupia się na „rozwiązywaniu innych problemów” – donosi anonimowe źródło serwisu.

Jako, ze Android 3.0 został stworzony przede wszystkim z myślą o urządzeniach z 10-calowym panelem, Acer odnotowuje problemy z wieloma aplikacjami. To właśnie jest główną przyczyną przesunięcia premiery na okres sierpień-wrzesień 2011. Miejmy nadzieję, że podobne problemy znikną wraz z pojawieniem się Ice Cream Sandwich, którego głównym założeniem jest poprawa kompatybilności pomiędzy smartfonami, tabletami i innymi urządzeniami mogącymi korzystać z Androida.

DigiTimes informuje również, że opóźnienia odnotuje także Acer Iconia Smart, który z powodu problemów z dostawami podzespołów (m.in. ze względu na marcowe trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii) trafi na półki sklepowe w lipcu.

Comments are closed.