Czy Samsung sam nie wie ile mocy drzemie w instalowanym w Galaxy S II chipsecie Exynos? Początkowo smartfon miał być sprzedawany z procesorem taktowanym 1 GHz. Tuż przed premierą pojawiły się plotki na temat zwiększenia częstotliwości o 200 MHz. Te okazały się być prawdą. Rozpoczynający się tydzień otwiera plotka o nowej partii SGS 2 z CPU odnotowującym kolejny skok, do 1,4 GHz! Upgrade może dotyczyć zarówno modelu Samsunga Galaxy S II z modułem NFC, jak i zupełnie nowego urządzenia, mogącego stać się nowym produktem flagowym koreańskiego giganta.

Zbierający pozytywne opinie Exynos SoC zastosowany w SGS 2, we wzmocnionej odsłonie w dalszym ciągu miałby wykorzystywać procesor graficzny Mali-400MP i 1 GB RAMu. Jednakże procesor główny zostałby przyspieszony do o dodatkowe 200 MHz sięgając 1,4 GHz. Niewykluczone, że jest wynik obserwacji pracy społeczności prowadzonej przez Samsunga. W ostatnich dniach firma wykonała gesty w stronę modderów. Przekazała egzemplarz SGS 2 dla developerów CyanogenMod, a także publicznie udostępniła kernela Galaxy Tab 10.1.

Według źródła informacji, na które powołuje się GSM Arena, Samsung stara się udoskonalić swój sztandarowy produkt by zwiększyć jego konkurencyjność z iPhone’m 5, z chwilą gdy ten zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Comments are closed.