Samsung Galaxy S2, pierwszy telefon koreańskiego producenta z Androidem 2.3, został zaprezentowany.

Samsung Galaxy S II to smartfon z dwurdzeniowym procesorem Orion. Układ jest zbudowany w oparciu o dwa rdzenie Cortex A9 oraz GPU Mali-400 MP, zaprojektowane również przez brytyjski holding ARM.
Podobno Mali-400 MP jest porównywalny pod względem wydajności do PowerVR SGX 540, a to nie brzmi zachęcająco. Pewnie w ciągu najbliższych dni przekonamy się czy nowy procesor jest wydajniejszy od Tegra 2.

Ekran o przekątnej 4,3″ jest większy od poprzednika o 0,3″. Rozdzielczość pozostała niezmieniona (800×480), Samsung nie zdecydował się na wkraczającą do telefonii komórkowej qHD. Ma to swoje zalety, nie trzeba przerabiać gier i aplikacji.
Wyświetlacz został wykonany w technologii Super AMOLED plus, a to oznacza, że zobaczymy 50% więcej sub-pikseli.

Aparat 8MP umożliwia nagrywanie wideo w jakości full HD, 30 klatek na sekundę. Materiał można potem oglądnąć na ekranie telewizora, przez port HDMI lub DLNA. Do tego dochodzi kamera 2 MP do wideo-rozmów.

Obecny standard ilości pamięci operacyjne w smartfonach to 1 GB. Galaxy S2 ma tylko 512 MB. Ma szczęście pamięci wewnętrznej jest już standardowe 16GB.

Galaxy S nie miał najgorszego akumulatora, 1500 mAh. Dwójka ma 1650mAh, który musi zasilić większy ekran i dwa rdzenie. Zobaczymy jak sobie z tym poradzi.

Jeśli chodzi o technologie komunikacyjne to obyło się bez niespodzianek – HSPA+, Wifi a/b/g/n, Bluetooth 3.0 oraz nowość, czyli NFC.

Telefon z baterią waży 116 gramów, a jego grubość to 8,49 mm.

Żyroskop oraz trzyosiowy akcelerometr to wymagane minimum dla konkurenta iPhone 4, nawet i 5. Czujnik zbliżeniowy, światła i kompas zresztą też.

Nowy TouchWiz 4.0. Graficy popracowali nad graficznym wyglądem nowego interesu. Widgety nie są już tak toporne, ale do lekkości tych z HTC Sense dużo brakuje. Wydaje się, że w tym przypadku producent poszedł na wielkość. Użytkownik ma do dyspozycji siedem home screenów, tak więc znajdzie się miejsce na duże gadżety.
Natomiast launcher nie uświadczył dużych modyfikacji.

Samsung dorzucił do telefonu też swój soft. Game Hub (sklep z grami prowadzony przez Gameloft), Music Hub (mp3 z 7Digital) i Reader (rożni dostawcy) to nowe propozycje koreańskiego koncernu. Natomiast znany Social Hub został opisany dodatkowym słowem Premium.

W Galaxy S II nie mogło zabraknąć też aplikacji firm trzecich. Mamy więc aplikację do edycji dokumentów Office, czy czytnik ebooków Aldiko. Najciekawiej zapowiada się jednak oprogramowanie dostarczone przez Cisco, do obsługi VoIP, VPN, i wirtualnego desktopu.

Telefon wejdzie do sprzedaży drugim kwartale 2011, cena nie jest znana, ale należny spodziewać się standardowych 500 euro.

336 KOMENTARZE

Comments are closed.