To, że Samsung pracuje nad kolejnym super-telefonem z rodziny Galaxy nie powinno być specjalnym zaskoczeniem. Galaxy S II stał się najpopularniejszym smartfonem z Androidem. W Internecie już pojawiły się pierwsze plotki na temat jego następcy – Galaxy S III. Anonimowy użytkownik 4chan podzielił się ze światem swoimi, nie do końca wiarygodnymi, informacjami na temat SGS3.

Z bardzo dużą ostrożnością podchodzimy do tego typu rewelacji. Specyfikacja, która podaje użytkownik 4chan charakteryzuje raczej utopijny telefon marzeń niż urządzenie realnych kształtów. Zakładamy jednak, że przynajmniej ułamek z tego, czym się podzielił ze światem może być prawdą.

Przede wszystkim Samsung Galaxy S III będzie urządzeniem z czterordzeniowym procesorem Exynos o prędkości 2 GHz. I to tylko początek bicia rekordów specyfikacji, bowiem tuż za tym pojawia się 1,5 GB RAMu, ekran Super AMOLED III o przekątnej 4,65 cali i rozdzielczością 1280×1024 oraz gęstością 352 ppi. Zastosowana w smartfonie 10-megapikselowa kamera miałaby nagrywać materiał w rozdzielczości 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę. Skoro pojawiają się już tak energochłonne elementy, także bateria powinna być o odpowiednich parametrach. Plotka mówi o 2250 mAh. Nowe wydanie Galaxy S ma mieć 9 mm grubości, co przy powyższej specyfikacji wydaje się mało prawdopodobne.

Preinstalowanym systemem Galaxy S III musi być Android Ice Cream Sandwich. W świetle zapowiedzi ze strony chociażby samego Erica Schmidta wydanie to pojawi się już w październiku, a zatem każde kolejne urządzenie stworzone po jego premierze powinno być sprzedawane z najświeższą wersją systemu.

Samsung zaprezentować miałby także nową wersję swojego interfejsu – TouchWiz 5. Ma być mniej inwazyjny od poprzednich, przede wszystkim z uwagi na to, że jego premiera będzie miała miejsce przy okazji debiutu Nexus Prime, a sam interfejs miałby zostać stworzony przy współudziale Google.

Cztery rdzenie w smartfonie wydają się jeszcze mało prawdopodobne. Chodzi o to, że żaden liczący się producent nie wykorzysta wszystkich najnowszych osiągnięć przemysłu od razu. Chodzi o pozostawienie sobie przestrzeni i pola do wdrażania kolejnych innowacji. Każdy kolejny element dodany do urządzenia sprawia, że rynek postrzega go jako nowość, a co za tym idzie pozwala mu na generowanie dodatkowych zysków dla producenta.

Mimo wszystko powyższa specyfikacja byłaby spełnieniem marzeń wielu.

Comments are closed.