Samsung, pionier w produkcji elastycznych ekranów AMOLED, będzie coraz intensywniej promować swoją technologie. Jednym z takich promotorów jest koncept Samsunga Galaxy Skin.

Oglądając to urządzenie ma się wrażenie, że jest rok 2004, a zamiast Samsunga widzimy logo Nokii. Fiński koncern też chwalił się podobnymi rozwiązaniami już kilka lat temu. Ale wtedy było to tylko marzenia designera-futurysty, producent nie dysponował technologią, która pozwoliłaby na produkcję elastycznych telefonów.

Samsung Galaxy Skin nie jest w pełni elastyczny, procesor, bateria i kilka innych podzespołów znalazło się w sztywnej podstawie. Co do ekranu to trzeba przyznać, że wygląda imponująco, ale czy to rozwiązania ma jakąś przyszłość przed sobą?

9 KOMENTARZE

  1. Raczej nikomu do szczęscie nie potrzebne, a wręcz może okazać się po dłuższym użytkowaniu denerwując (jak ekrany 3d).

    Choć gdyby taki telefon mógł po zwinieciu w cięki ale długi rulonik (np. z 7-10cm wysokosci i 3cm średnicy) służyć jako telefon (bez potrzeby rozwijania) a po rozwinięciu jako np. taki „mini tablet” (z ekranem np. 9 x 13 cm )to może miało by jakiś sens.

  2. Samsung nie ma z tym nic wspólnego, to jest koncept niezależngo projektanta, a z tekstu wynika, że samego Samsunga.
    Źródło by się również przydało

Comments are closed.