Sunday, May 9th 2021

wrz
2011
14

Samsung przenosi działania wojenne z Apple do Francji

Samsung nie zamierza tak łatwo oddać Europy. Koreańska firma złożyła we francuskim sądzie skargę przeciwko Apple dotyczącą naruszenia trzech patentów związanych z technologiami zastosowanymi przy budowie iPhone’a i iPada – poinformowała francuska agencja prasowa AFP. Wniosek opiera się na patentach technologicznych, a nie na konstrukcji urządzeń, jak miało to miejsce w podobnej sprawie toczącej się przez sądem w Niemczech, wytoczonej Samsungowi przez Apple.

Źródło: AFP/File, Park Ji-Hwan

Skarga trafiła do sądu w Paryżu już w lipcu. Pierwsze przesłuchanie w tej sprawie odbędzie się jednak dopiero w grudniu. AFP, powołując się na źródła zbliżone do sprawy, informuje, że zarzucane naruszenia odnoszą się do własności intelektualnych związanych z technologią UMTS. Dotyczą one iPhone’a 3G oraz 3GS, a także iPhone’a 4, jak również obu modeli iPada.

Batalia w Europie rozkręca się co raz bardziej. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu sąd w Dusseldorfie zakazał sprzedaży tabletu Samsunga Galaxy Tab 10.1 na obszarze Niemiec. Urządzenie ma bowiem kopiować apple’owski slate. W Holandii Samsung – zarządzeniem sądu w Hadze – otrzymał zakaz sprzedaży trzech modeli swoich smartfonów z rodziny Galaxy.Podobne Posty

https://caseworld.pl/