Wednesday, June 7th 2023

lip
2011
13

Sony Ericsson Xperia Duo – japońsko-szwedzka odpowiedź na SGS 2?

Niespełna miesiąc temu doszły nas słuchy, że Sony Ericsson szykuje nowy produkt, który w zamierzeniu miałby stać się urządzeniem flagowym dla japońsko-szwedzkiego joint-venture – Xperia Duo. Widać, spółka nie potrafi utrzymać informacji wewnątrz sowich struktur i przecieki do prasy są nad wyraz częste (choćby sytuacja z Xperią Play). Toteż teraz możemy przyjrzeć się kolejnym fotografiom pierwszego urządzenia ze stajni SE, które prawdopodobnie będzie napędzał procesor dwurdzeniowy.

Oczywiście najbardziej interesujących danych w dalszym ciągu nie znamy. GSMArena sugeruje jednak, że są dwa scenariusze: pierwszy zakłada chipset Qualcomm MSM8260 Snapdragon, ten sam, który znalazł się w HTC Sensation. Drugi jest jednak znacznie bardziej interesujący. Przewiduje bowiem wykorzystanie SoC NovaThor A9500 składającego się z kilku rdzeni Cortex A9 oraz procesora graficznego Mali-400. Jest to zbliżone rozwiązanie do Samsunga Galaxy S II, z zastrzeżeniem, że NovaThor jest w stanie osiągnąć wyższe taktowanie.

Sony Ericsson Xperia Duo ma być wyposażona w system Android 2.3, kamerę 12 megapikselową z sensroem Exmor, ekran qHD o przekątnej 4,5″ z silnikiem Bravia Mobile. Przewidywane taktowanie rdzeni to 1,4 GHz. NA koniec zaskoczenie – bateria o pojemności… 2500 mAh. Nic dziwnego, przy takiej specyfikacji, źródło energii musi być pojemne.Podobne Posty

advert