Wyścig producentów procesorów nabiera coraz większej prędkości. Dwaj najwięksi pretendenci do miana najpopularniejszego wytwórcy – Nvidia i Qualcomm – wystawiają w nim kolejnych zawodników, z co raz większą liczbą rdzenie i szybszymi procesorami. Ten ostatni podczas spotkania Innovation Qualcomm w Stambule właśnie zaprezentował odświeżoną linię procesorów z rodziny Snapdragon, które już na początku przyszłego roku wejdą do sprzedaży – informuje Pocketlint.

Jedno-, dwu- i czterordzeniowe procesory już niebawem osiągną zawrotne prędkości 2,5 GHz – obiecuje amerykański producent. To ponad dwa razy więcej niż większość dostępnych obecnie na rynku. Układy znajdą się już w klasie S4 oferując chipset graficzny Adreno Graphics, obsługę obrazu 3D, 1080p HD, a także łączność w standardach 3G i LTE. Producenci sprzętu dostaną procesory już pod koniec bieżącego roku, a więc z początkiem 2012 powinniśmy się spodziewać pierwszych smartfonów i tabletów wykorzystujących te demony prędkości. Prawdopodobnie zaprezentowane zostaną podczas targów MWC 2012 w Barcelonie.

Jak jednak podkreśla dyrektor generalny Qualcomma, Paul Jacobs „nie chodzi o to ile jest rdzeni czy gigabajtów, a o to jak dobrze zoptymalizowany jest system”.

Comments are closed.