Oj dziurawe ma ręce HTC, dziurawe. W ciągu jednego dnia wyciekły aż trzy ROMy, dla trzech różnych telefonów: Desire, EVO 4G i… Sensation.

Testowy ROM HTC Sensation zdołał już wyciec do sieci, ku niewątpliwej uciesze developerów. Tym samym wszyscy ci, którzy chcieli by zasmakować Sense UI 3.0, otrzymali wspaniały prezent. To spora szansa dla tych, którzy posiadając np. Desire Z, Incredible S, a może i Inspire 4G czy Thunderbolt, pragną zasmakować możliwości nowego interfejsu.

W przypadku wycieku dla HTC EVO 4G ROM, smartfon otrzyma aktualizację do najnowszej wersji Androida: Gingerbread. To, co przedostało się do sieci, jest pełny zrzutem partycji, a więc prawdziwą gratką dla specjalistów z XDA, którzy „pastwiąc” się humanitarnie nad paczką, umożliwią bardziej zaawansowanym użytkownikom zasmakować pierniczka na swoich EVO.

Podobnie sprawa ma się z HTC Desire, dla którego testowy ROM przedostał się na wolność. Wersja 3.06.707.0 ROMu także oparta jest na Android 2.3.3 Gingerbread. Niestety oba wykorzystują poprzednią wersję Sense UI. Ale nie ma się co dziwić – HTC wyraźnie zaznaczyło, że starsze urządzenia otrzymają tylko wybrane elementy z nowego interfejsu. Obecne zmiany dotknęły animacji widget’u zegara, dodano opcję szybkiego bootowania z Sesne 2.0 i dokonaniu kilku mniejszych zmian w UI przeglądarki. ROM przeznaczony jest dla urządzeń sprzedawanych w Europie i Azji. Amerykańskie modele nie będą z nim współpracować.

Comments are closed.