Sunday, September 27th 2020

maj
2011
26

Goolge zaprezentuje usługę płatności NFC?

Google przeniesie nasze pieniądze z portfeli do smartfonów. Prawdopodobnie już dzisiaj (czwartek 26.05.11) firma zaprezentuje system płatności zbliżeniowych – Google Wallet – tworzony od dłuższego czasu wspólnie z amerykańską siecią Sprint – donosi serwis Bloomberg powołując się na trzy niezależne źródła zbliżone do sprawy. Event prasowy zapowiedziany na dzisiaj odbędzie się w Nowym Jorku (początek, godz. 18.00 CET).

Wcześniej Google nawiązał również współpracę z MasterCard i Citigroup, dzięki którym system realizowany za pośrednictwem telefonów z NFC (na razie tylko Nexus S). Spółka z Mountain View dopatruje się w tym przedsięwzięciu zarobków z rynku reklamowego. System płatności pozwalałby Google na przekazywanie klientom sprzedawcom detalicznym danych dotyczących ich konsumentów i jednocześnie pomóc im w ustalaniu targetów reklamowych i ofert promocyjnych. Wszystko z myślą o kupujących. Zarobek stanowić miałby procent od opłat transakcyjnych.

W całe przedsięwzięcie uwzględniany są także VeriFon Systems oraz ViVOtech, które mają stworzyć bezdotykowe terminale płatnicze. Pojawiają się także sugestie, że płatności można będzie dokonywać poprzez konkretną czynność wykonaną w samym telefonie.

A jak działa system Near Field Communication. Podczas płatności w sklepie wyposażonym w terminal bezdotykowy, zbliżamy doń pracujący we wspomnianym systemie telefon by dokonać transakcji bezgotówkowej. W mgnieniu oka płatność zostaje uregulowana przez operatora. Warto nadmienić, że w Europie, jak i w Polsce analogiczny system z wykorzystaniem kart płatniczych funkcjonuje już od jakiegoś czasu i pracuje na tej samej zasadzie zbliżenia. Różnicą w systemie Mountain View byłoby dodatkowe honorowanie kuponów rabatowych, informacje o których zawarte byłyby także w smartfonie.Podobne Posty

https://caseworld.pl/