Stało się! Samsung Galaxy Tab, ten oryginalny z 7-calowym ekranem i kulą u nogi w postaci Android 2.2 dostaje aktualizację. Kajdany pękają, pierwszy tablet z Androidem rodem z Suwonu otrzymuje aktualizację systemu do wersji 2.3 Gingerbread. Update wdrażany jest właśnie w Wielkiej Brytanii. Urządzenia kupione w tym kraju można zaktualizować poprzez Kies – informuje Eurodroid.

Z czym to się wiąże? Przede wszystkim poprawa stabilności pracy i nowszy kernel. Użytkownicy zauważą zmiany przede wszystkim z zmienionym w tej wersji dizajnie interfejsu, a także poprawionej funkcjonalności klawiatury ekranowej i opcji kopiuj/wklej. Na dodatek chętni będę mogli spróbować swoich sił w Trainz Simulator THD.

I choć w perspektywie globalnej niewielka zmiana, właściciele pierwszego Galaxy Tab docenią posunięcie producenta. Wydawało się już, że Samsung zrezygnuje z aktualizowania tego tabletu zważywszy, że zaledwie miesiąc temu światową premierą miał jego następca – Galaxy Tab 10.1. Czekamy na kolejne ruchy związane z Honeycomb, choć jak na razie prace w tym zakresie prowadzą stali bywalcy forum XDA.

Na razie nie znamy daty wprowadzenia aktualizacji dla polskiej wersji urządzeń. Samsung Polska zobowiązał się jednak szybko ustalić ten termin.

Comments are closed.