4-2-2

Posiadacze sprzętu z linii Nexus od kilku dni mogą cieszyć się nową wersją systemu operacyjnego. Nexus 7, Nexus 10, Galaxy Nexus, a także Nexus 4 – każdy z nich gości już Androida 4.2.2 Jelly Bean.

Po aktualizacji nie jest prezentowana lista zmian, jednak kilka z nich można wymienić już po paru chwilach używania. Przede wszystkim naprawiony został błąd irytujący tych, którzy wykorzystują technologię Bluetooth audio – połączenie teraz jest o wiele bardziej stabilne. Usprawniono także pasek postępu podczas ściągania aplikacji z Google Play. Od teraz prócz samego paska widoczny jest jeszcze czas pozostały do zakończenia ściągania. Inną ciekawostką jest delikatna zmiana funkcjonowania przycisków na dodatkowym menu (tym ściąganym z belki dwoma palcami). Od teraz klawisze Bluetooth i WiFi prócz tego, że prowadzą do ustawień, służą także do szybkiego włączania tych usług. Należy po prostu je dłużej przytrzymać. Nie jest to sposób najbardziej intuicyjny z możliwych, jednak pamiętając o nim szybko można się do takiego uruchamiania usług przyzwyczaić.

Kto posiada jednego z wyżej wymienionych Neksusów, a jeszcze nie doczekał się aktualizacji niech będzie cierpliwy, update jest już za rogiem, po prostu jak zwykle publikowany jest falami.

915 KOMENTARZE

Comments are closed.