XOLO-A1000-2

W całym tym zamieszaniu związanym z wejściem smartfonów w kolejną epokę – tym razem jest to epoka oparta nie na ilości rdzeni procesora, tylko na ilości pikseli na ekranie – zapominamy, że na ekranach Full HD świat się nie kończy. Wprost przeciwnie: można by się spodziewać, że skoro urządzeń z wyświetlaczem 1080p jest coraz więcej, to te z ekranem 720p staną się coraz tańsze. I jak się okazuje, są takie plany. Pojawiły się informacje o bardzo ciekawym smartfonie HD Ready, którego cena jest co najmniej zachęcająca.

Sprzęt pochodzi od Lava Mobile i nazywa się XOLO A1000. Producent posiada już urządzenia z Androidem na pokładzie w swoim portfolio, jednakże większego rozgłosu dotychczas nie zdobył. Jednak A1000 autentycznie może tę sytuację zmienić.

XOLO A1000 przypomina nieco niedawno prezentowanego przez Samsunga Galaxy Granda, jednak jest od niego o wiele ciekawszy. Znajdziemy tu ekran IPS o przekątnej wynoszącej 5 cali ze wspomnianą już rozdzielczością HD Ready. I przy takim ekranie cena ma wynosić jedynie 259 dolarów! Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor MediaTek MT6577 o częstotliwości taktowania 1Ghz wspomagany układem graficznym PowerVR SGX531 i 1GB pamięci operacyjnej RAM. Ponadto znajdziemy tu aparat 8MP, 4GB wbudowanej pamięci i rzecz jasna slot na karty microSD.

Smartfon ma pracować na Androidzie w wersji 4.1 Jelly Bean, a bateria o pojemności 2100mAh powinna mu pozwolić przetrwać nieco ponad dzień pracy. XOLO A1000 w tej chwili dostępny jest w Indiach, a jego cena po przeliczeniu to wspomniane 259 dolarów. Nie wiadomo, czy sprzęt wyjdzie na szerszy rynek, jednak z pewnością można ten model traktować jako zwiastun coraz tańszych smartfonów z ekranami HD i przyzwoitą specyfikacją.

XOLO-A1000-1

Comments are closed.