Sunday, June 26th 2022

wrz
2012
26

Barnes & Noble prezentuje nowe tablety Nook

Premiera nowych urządzeń z serii Kindle Fire już za nami, teraz przyszedł czas na obejrzenie produktów bezpośredniej konkurencji Amazona zza oceanu. Mowa oczywiście o firmie Barnes & Noble oraz jej flagowym produkcie – czytniku Nook. Właśnie zostały zaprezentowane nowe urządzenia mające być bezpośrednimi konkurentami nowej serii Jeffa Bezosa – tabletów Kindle Fire z dopiskiem HD.

Nook HD reklamowany jest jako “najjaśniejszy siedmiocalowy tablet na rynku”, a B&N wymienia po kolei wszystkie elementy, w których według nich Nook bije Kindle Fire. I jak się okazuje, przede wszystkim producent raduje się z niewielkiej wagi swojego nowego urządzenia – to tylko 315 gramów, czyli nieco mniej niż Nexus 7 i sporo mniej niż Kindle Fire HD. Drugim elementem który ma przynieść Nookowi HD sukces jest ekran. HD w przypadku Barnes & Noble oznacza rozdzielczość 1440×900 pikseli, co przekłada się na 243ppi, co jest wynikiem zdecydowanie lepszym niż u konkurencji.

Kolejnym członkiem rodziny jest urządzenie nazwane Barnes & Noble Nook HD+, który posiada ekran o przekątnej dziewięciu cali i oferuje rozdzielczość 1920×1080 pikseli. Oba tablety wyposażone są w nowe dwurdzeniowe procesory TI OMAP 4470. Częstotliwość taktowania jest jednak różna: Nook HD daje 1.3Ghz, a jego większy brat HD+ ustawiony jest na 1.5Ghz. Każdy z nich posiada 1GB pamięci operacyjnej RAM.

Tablety według producenta powinny bez problemu pracować około dziesięciu godzin na jednym ładowaniu baterii podczas czytania, z kolei oglądanie plików wideo ma dać godzin dziewięć. Nook HD i HD+ oparte są o system operacyjny Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich, jednak w podobnej konfiguracji jak w przypadku tabletów Amazona. Lodowa kanapka została w Barnes & Noble mocno zmieniona, oferuje dostęp do ekosystemu tej firmy, pozbawiając użytkownika typowych dla Androida możliwości, chociażby możliwości korzystania z Google Play.

Nowe tablety Nook mają ukazać się na zachodnim rynku pod koniec października. Ceny są nieco mniejsze niż u Amazona, co jest informacją o tyle istotną, że na pierwszy rzut oka Nook HD i HD+ od nowych urządzeń z serii Kindle Fire HD wydają się być lepsze pod względem specyfikacji. Nook HD w wersji 8GB kosztować ma 199 dolarów, z kolei wersja 16GB to dolarów 229. Nook HD+ 16GB kosztować ma 269 dolarów, natomiast 299 dolarów trzeba będzie dać za HD+ z 32GB wbudowanej pamięci. Najciekawsze jest jednak to, że tablety podobno posiadać będą opcję wykorzystania dodatkowej pamięci dzięki kartom microSD. Jeśli informacja ta się potwierdzi, ten właśnie czynnik będzie głównym argumentem do zakupu tabletów Barnes & Noble. Zarówno Nexus 7, jak i seria Kindle Fire opcji wykorzystania kart pamięci nie posiadają.Podobne Posty

www.smartfonium.pl, etui griffin iphone 4, etui do smartfona, etui do telefonu, etui do ipada, etui do iphona case na telefon, etui na telefon i etui na telefon samsung