Najpopularniejszy mod Androida spośród wszystkich dostępnych w sieci – CyanogenMod – wkrótce trafi na Samsunga Galaxy S II. Wydawałoby się, że ta wiadomość nie jest specjalnie szokująca, zważywszy na poziom zabezpieczeń urządzenia jakie zastosował producent. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że telefon do przeprowadzania testów z modyfikacją przekazał sam… Samsung.

Antim, developer odpowiadający w zespole CyanogenMod za Samsunga Vibrant i Captivate, otrzymał wspomniane urządzenia od koreańskiego producenta. Tylko po to, by ten mógł opracować przeróbkę systemu dla jednego z najpopularniejszych w ostatnim czasie smartfonów.

Cieszymy się, że Samsung dostrzega i docenia fakt istnienia społeczności tworzącej i rozwijającej nieoficjalne oprogramowanie dla jego produktów. Szczególnie, że CyanogenMod dostępny jest dla wielu różnych urządzeń. Nie oznacza to jednak, że CM będzie działał gładko na wszystkich SGS 2. Wszystko zależy od samych operatorów, we własnym zakresie zabezpieczających sprzedawane przez siebie telefony.

Na konkrety musimy jeszcze jednak trochę poczekać. Póki co czekamy na wersję Nightly Build. O stabilnych, na tym etapie, nie ma nawet co marzyć.

389 KOMENTARZE

Comments are closed.