Jak niedawno donosiliśmy, Apple postawiło na swoim i zablokowało sprzedaż Galaxy Neksusa na terenie Stanów Zjednoczonych. Pierwsza apelacja ze strony Samsunga nic nie dała, czego wyrazem było wycofanie produktu ze sprzedaży online – Google Play Store. Topowy smartfon z systemem operacyjnym Android został tam oznaczony nieprzyjemną frazą: “coming soon”.

Na szczęście Samsung nie złożył broni i w świetle ostatnich wydarzeń wreszcie zaczął osiągać niewielkie sukcesy. Udało się bowiem odsunąć zakaz sprzedaży do 12 lipca, dopiero na ten dzień Apple może przygotować swoich prawników do dalszej batalii. Z tego powodu amerykańscy klienci, którzy chcieliby sięgnąć po Galaxy Neksusa mogą ponownie dokonać zakupu w Google Play Store.

Jedynym haczykiem jest fakt, że sprzęt niezbyt szybko trafi do klientów, bowiem dopiero za dwa lub trzy tygodnie. Jest to spowodowane także przez prace nad aktualizacją dla Galaxy Nexus, która ma wyeliminować podobieństwa mechanizmu wyszukiwania głosowego do apple’owskiego asystenta głosowego Siri – te podobieństwa bowiem są przyczyną całego zamieszania, przynajmniej tym razem.

Comments are closed.