Niedawno pisaliśmy o dość krępującej wpadce Google, które nie dopilnowało własnego działu QA i pozwoliło na premierę systemu z osobliwym błędem: w Androidzie 4.2 Jelly Bean, w aplikacji Kontakty nie jest możliwe dodanie jakiegokolwiek wydarzenia w grudniu. Obojętnie jakiego roku – żaden grudzień nie istniał w przeszłości, ten co ma niebawem nadejść także nie jest brany pod uwagę.

Wczoraj dopiero Google oficjalnie przyznało na Google+ o wpadce. Od razu także padła obietnica, że jeszcze przed nastaniem kalendarzowego grudnia wyjdzie poprawka, która doprowadzi system w wersji 4.2 do porządku. Nie powinno być to specjalnie trudne, wszak ta wersja systemu Android dostępna jest na razie tylko na czterech urządzeniach, a każde z nich to google’owski Nexus.

Pytaniem jednak pozostaje kwestia jak w ogóle można było dopuścić do wydania aktualizacji z tak koszmarnym błędem. Nie pomniejszym bugiem, ale konkretnym, widocznym błędem, uderzającym mocno w prestiż Google. Chyba że akcja wpisuje się w niepokojący trend ostatnich czasów – iOS miał swoje mapy, Windows Phone 8 się ponoć bez powodu resetuje, a my nie mamy grudnia…

Comments are closed.