HTC-One

Zapowiadana od wielu tygodni nowość od HTC została dziś zaprezentowana światu. Mowa oczywiście o urządzeniu o dumnej nazwie HTC One, kontynuującym całkiem niezła, zeszłoroczną serię.

Podobnie do zapowiadanego ostatnio LG Optimus G Pro, HTC One pracować będzie na nowym procesorze Qualcomma, nazwanym Snapdragon 600. Że czterordzeniowy, to już dodawać nie trzeba. Oczywiście ekran będzie posiadał rozdzielczość Full HD, jednak jego przekątna wcale nie wynosi 5 cali ani więcej – jest to klasyczne już dla Androidów z górnej półki 4.7 cala.

Nowością promowaną przez HTC jest Ultrapixel, czyli pierwsza poważna zmiana wśród aparatów fotograficznych od czasów Nokii Pure View. Ultrapixel to technika łączenia licznych czteropikselowych sensorów w celu podniesienia jakości fotografii oraz lepszego balansu światłem. Jak się spisuje w praktyce – niebawem się dowiemy. Całości dopełnia dołączone oprogramowanie HTC Zoe, dzięki któremu będzie można w łatwiejszy sposób osiągnąć ciekawe wyniki w kreowaniu fotografii i wideo.

HTC zapragnęło także zmienić nieco nazewnictwo swojej nakładki na system, a przy tym chyba dość mocno wpatrzone było w Apple. Od teraz bowiem nie mamy już HTC Sense 5, ani HTC Sense oznaczonego inną cyfrą, ale – uwaga! – „the new Sense”.

Ciekawostką, o której wielu dziennikarzy mających już urządzenie w swoich rękach wypowiada się w samych superlatywach jest wbudowanie dwóch głośników, które podobno spisują się rewelacyjnie. HTC oczywiście na układ głośniczków ma nową nazwę, tym razem mowa jest o „BoomSound”.

Pozostała specyfikacja HTC One obejmuje 2GB pamięci operacyjnej RAM, 32GB wbudowanej pamięci (będzie też wersja 64GB), baterię o pojemności 2300mAh, doskonałą obudowę oraz – co bardzo ciekawe – łączność na podczerwień. Ma to zapewnić funkcjonowanie HTC One jako uniwersalnego pilota.

W kwestii obudowy wielu dziennikarzy już przyznało, że jest to jedno z nielicznych urządzeń z Androidem mogących konkurować pod tym względem z iPhonem 5.

HTC One pojawi się dopiero pod koniec marca w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Nikt niestety na razie nie pochwalił się ceną.

1105 KOMENTARZE

  1. Ile aparat ma px?
    Osobiście posiadam galaxy i również może się on równać z najnowszą technologią, a system android pozwala z telefonu zrobić prawdziwy kombajn multimedialny.

  2. Aparat ma 4MP. Jest to jednak nowa technologia, gdzie soczewki są dwie, zatem „na papierze” trochę trudno porównać One z konkurencją pod tym względem.

Comments are closed.