Producent jednej z najpopularniejszych aplikacji odtwarzających MP3 – Nullsoft – zapowiada nowe wydanie Winampa dla Androida. Wersja oznaczona numerem 0.9.3 pojawi się w Usłudze Market już w marcu.

Nowa wersja (jeszcze z oznaczeniem beta) to spore zmiany. Przede wszystkim zapowiadany jest nowy interfejs UI. Zmiany, zauważalne już przy pierwszym ekranie, to przede wszystkim zmiana efektów graficznych przycisków, ale także większe przyciski. Do tego „wyszukiwanie” zostało zastąpione buttonem „gatunek”.

Jak opisuje swoje wrażenia Sebastian Anthony z Download Squad, wersja testowa której miał okazję się przyjrzeć, sprawia wrażenie bardziej zadbanej i „czystszej” niż dostępna obecnie w Android Market 0.9.2. Okno „Teraz odtwarzane” otrzymało gest dotykowe w lewo i prawo służące do nawigacji w liście odtwarzania oraz odtwarzanym albumie. My patrząc na razie na screeny możemy stwierdzić, że „obudowa” została zmieniona z matowej na metaliczną.

Od wersji 0.9.3 aplikacja współpracować będzie z serwisem AOL Music, z którego pobierane będą informacje o wykonawcy aktualnie odtwarzanego utworu. Nowa beta Winampa będzie miała ponadto natywne połączenie z takimi serwisami jak chociażby YouTube. Dodana została także współpraca z Google Voice Search.

I tu dobra informacja dla nas – Winamp doczeka się także lokalizacji. Wśród zapowiadanych wersji znajdą się, oprócz polskiej, francuska, niemiecka, japońska, portugalska-brazylijska, rumuńska, rosyjska, hiszpańska i turecka.

W oczekiwaniu na nową wersję, zapraszamy do galerii.

328 KOMENTARZE

  1. Może najpierw zajęli by się poprawą tego co nie działa, a powinno. Np. większość stacji shoutcast nie działa, więc po co ta funkcjonalność?

  2. Pytanie brzmi czy poprawią synchronizację plików z komputerem przez wifi. U wielu osób nie działa, na oficjalnym forum winampa trwa dyskusja na ten temat już od dłuższego czasu, nic nie wydumali…

Comments are closed.