Samsung Galaxy S II właśnie trafił pod lupę Amerykańskiej Komisji Łączności (FCC). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zgłoszone urządzenie wyposażone zostało w chipset… Nvidia Tegra 2. Potwierdzają się zatem doniesienia o modelach SGSa 2 z procesorem innym, niż oryginalny Exynos. Model funkcjonujący pod nazwą kodową GT-I9103, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku w FCC, trafi prawdopodobnie na rynek amerykański i kanadyjski.

Po co tyle zamieszania? Cóż, z jednej strony Samsung na pewno chciałby zróżnicować swoją – i tak już bardzo bogatą – ofertę. Zastosowanie procesora, którego wyniki w testach wydajnościowych są zbliżone do firmowego Exynosa, a na dodatek budowa oparta jest na tej samej architekturze Cortex A9 może być związana z obsługą konkretnych częstotliwości. Ponadto różnica z pewnością będzie widoczna w cenie urządzenia. Wpłynie także na jego dostępność, biorąc pod uwagę bite kolejne rekordy sprzedaży.

Jak uważacie: Exynos (>, =,

609 KOMENTARZE

 1. Mało tu osób się wypowiada, a szkoda bo strona często aktualizowana ciekawostkami.
  Jam SGSII z Exynosem ale z chęcią obejże porównania tych dwóch telefonów lezących koło siebie.

 2. roznica jest taka ze jest spora czesc gier na Tegre 2, ktore dopiero po dluzszym czasie sa konwertowane dla „pozostalych” urzadzen lub wcale.

 3. Sam zastanawiając się nad kupnem SGSII myślałem że dużym minusem będzie to że nie obsługuje on częsci gier HD.
  To fakt że trzeba poczekać zanim część gier która już jest na rynku zostanie skonwertowana.
  Ale wydaje mi się że nowe gry , które są dopiero tworzone będą wydawane w tym samym czasie na wszystkie procesory (patrz order & chaos).

  Pomijając jednak wszystko to co wyżej napisałem, mogę stwierdzić , że dużo bardziej wciągające są proste gierki (angry birds, tower defenc, itp.) niż te wszystkie wymagające dobrego procesora gry HD.
  Jak chce pograć w coś co ma ładną grafikę, to idę na kompa.

  Np. dziś zauważyłem w „stajni” gameloftu 2 nowo dodane (kolejne)gry HD, i jednak nie robi to na mnie jakiegoś większego wrażenia.

 4. ja bardzo lubię tę stronkę i tak się zastanawiam czy dużo osób na nią wchodzi? bo komentarzy pod artykułami mało albo wcale ;)

Comments are closed.