Sunday, May 9th 2021

sie
2011
24

Samsung posługuje się popkulturą w sporze z Apple

Prawnicy Samsunga dokonali zaskakującego i bardzo nietypowego posunięcie w procesie wytoczonym przez Apple reprezentowanej przez nich firmie na obszarze Stanów Zjednoczonych. Wykorzystując zjawiska popkulturowe, posłużyli się cytatem jednego z najważniejszych filmów w historii kina – 2001: Odyseja Kosmiczna w reżyserii Stanleya Kubricka. W ten sposób pragną udowodnić, ze projekt tabletów wcale nie jest unikatowym, wyjątkowym i oryginalnym pomysłem powstałym w głowach projektantów Steve’a Jobsa, a idealnym przykładem wdrożenia w życie wizji przedstawianych w filmach Science Fiction.

Florian Mueller z FOSS Patents, śledzący bacznie wszystkie procesy patentowe toczące się na całym świecie, sięgnął po złożone przez Samsung w sądzie Północnej Kalifornii dokumenty, w tym po oświadczenie z dowodami. Argumenty przeciwko wprowadzeniu wstępnego nakazu sądowego zakazującego dystrybucji produktów Samsunga w Stanach, zawierały m.in. kadr ze wspomnianego filmu, na którym wyraźnie widać dwójkę bohaterów podczas posiłku czytających (lub oglądających) wiadomości wyświetlane na urządzeniach do złudzenia przypominających to, co znamy obecnie pod pojęciem tabletu PC. Aby było jeszcze ciekawiej, film wszedł na ekrany kin w 1968 roku!

Zamieszczony jako Załącznik D jest prawdziwą i poprawną kopią kadru pochodzącego z filmu powstałego w 1968 roku w reżyserii Stanleya Kubricka “2001: Odyseja Kosmiczna”. Klip z tego filmu trwający około minuty, przedstawia dwóch posilających się astronautów oraz korzystających z osobistych komputerów typu tablet. (…) Podobnie jak w przypadku projektu zgłoszonych przez Patent D’889, tablety przedstawione w materiale mają kształt prostokąta zdominowany przez ekranie, wąskie brzegi, płaską powierzchnię frontową i tylną (co jest oczywiste, ponieważ lezą one na płask na powierzchni stołu) oraz cienką obudowę.Podobne Posty

https://caseworld.pl/