Swego czasu pisałem o usłudze Zadania Google, jako przykład współpracującej aplikacji podając GTasks. Rzecz jasna nie jest ona jedyną, która doskonale spełnia swoje zadanie (nomen omen). Przy okazji wczorajszych wielkich obniżek cen w Google Play z powodu dwudziestu pięciu miliardów pobrań przyjrzałem się kolejnemu programowi służącemu do tego samego celu. Aplikacja nazywa się prosto – Tasks i można ją pobrać w dwóch wersjach: darmowej i płatnej.

Wersja darmowa jednak po dziecięciu dniach korzystania z Tasks zaczyna prezentować reklamy, skutecznie obniżając jakość usługi, blokując jej prędkość działania. Kto jednak darmochę wziął i stwierdził, że Tasks jest programem w sam raz dla niego, ten ma niepowtarzalną okazję kupić pełną wersję za mniej niż złotówkę. Konkretnie za 82 grosze.

Program jest bardzo przejrzysty. Oferuje dwa podstawowe motywy do wyboru: jasny i ciemny. Tasks zbudowany został tak, jak program do synchronizacji i zarządzania zadaniami wyglądać powinien – jedyne, co widać na ekranie to lista naszych zadań, a właściwie listy. Zmieniamy je przesuwając ekran w lewo lub prawo.

U góry znajduje się przycisk ręcznej synchronizacji, jednak program samodzielnie jest w stanie tę czynność wykonać. Użytkownik sam ustala czas, w którym synchronizowanie Tasks z Zadaniami Google ma nastąpić. Nie zabrakło także możliwości udostępnienia wybranej listy innym. Można ją wysłać na przykład na Dropboksa, pocztą email lub innym sposobem dzielenia się jaki oferuje system Android.

Tasks oczywiście oferuje także widżet, którego największą zaletą (obok przejrzystości) jest kompletna integracja z interfejsem Holo, jaki mamy widoczny w Androidzie 4.0 i 4.1. Widżet świetnie wygląda obok pozostałych dostępnych w Holo, działa szybko i sprawnie. Wykonane czynności zaznaczamy w nim bezpośrednio, z kolei edycja lub dodawanie nowych zadań przenosi użytkownika do aplikacji.

Aplikacja spisuje się doskonale, nie spowalnia systemu operacyjnego, jest szybka i konkretna. Czy jednak warto ją polecić? Hm, szczerze mówiąc, jej największym problemem jest mimo wszystko… cena. Bowiem GTasks jest programem całkowicie darmowym, a oferuje tą samą przyjemność zarządzania Zadaniami Google, a nawet więcej – GTasks pozwala także na integrację zadań z usługą Google Kalendarz, czego na chwilę obecną programowi Tasks brakuje. Zatem sprawa jest prosta – po co płacić, nawet w promocji, skoro można mieć lepiej i za darmo?

Pobierz Tasks z Google Play
Pobierz GTasks z Google Play

Comments are closed.