Obecny już od jakiegoś czasu w Android Market najpopularniejszy odtwarzacz plików MP3 dla komputerów klasy PC – Winamp – doczekał się pierwszej stabilnej wersji. Zapowiadana miesiąc temu premiera wersji 0.9.3 przeskoczyła od razu do 1.0. Zmian jest sporo.

To co od razu rzuca się w oczy to przebudowany interfejs. Zmiany nie są na szczęście na tyle drastyczne, by dotychczasowi użytkownicy gubili się w otchłaniach aplikacji. UI doczekał się metalicznego „lakieru”, pokrywającego przyciski w oknie głównym. Zastąpił on dotychczasowy matowy efekt. Pojawiły się dwa nowe przyciski prowadzące do przeszukiwania biblioteki przez androidową wyszukiwarkę systemową, a także przeglądanie zbiorów w oparciu o gatunki muzyczne.

Winamp 1.0 for Android

Okno „Teraz odtwarzane” otrzymało gest dotykowe w lewo i prawo służące do nawigacji w liście odtwarzania oraz odtwarzanym albumie. Pojawił się też button informacji, po kliknięciu którego pobierane są wiadomości na temat odtwarzanego wykonawcy, dyskografia, zdjęcia oraz utwory albumu. Działają one jako linki do danych w serwisie AOL.

Winamp 1.0 for Android

W subiektywnej ocenie Winamp w wersji dla Androida pędzi w tym samym kierunku, w którym rozwijana była wersja dla PC. Player staje się ciężkim kombajnem z wodotryskami, który niekoniecznie musi płynnie działać na słabszym sprzęcie. Wrażenie ciężaru dodają zastosowany odcień czerni w połączeniu z metalizującym odblaskiem. Wciąż jednak pod względem przetwarzania cyfrowego dźwięku, odtwarzacz pozostaje w ścisłej czołówce androidowych aplikacji tego typu.

334 KOMENTARZE

Comments are closed.