Asus-Transformer-Pad-TF300

Aktualizacje do nowszych wersji systemu Android to temat-rzeka. Światem wciąż rządzi prastara (choć całkiem udana i dość dobra) wersja 2.3 Gingerbread, coraz bardziej rozgaszcza się 4.0 Ice Cream Sandwich, widać też pierwsze oznaki popularności 4.1 Jelly Bean.

A co z Jelly Bean w wersji 4.2? Czy tylko ci, którzy zdecydowali się na urządzenia z linii Nexus mogą się cieszyć tą wersją, wraz z nowościami, widżetami na pulpicie i tak dalej? Na szczęście już nie, bowiem właśnie pojawił się pierwszy update do nowego „żelka” dla sprzętów „niereferencyjnych”. Na podium zwycięzcy staje firma Asus, która właśnie opublikowała aktualizację dla swojego tabletu Transformer Pad TF300.

Co ciekawe, jeszcze nie wiadomo którą konkretnie wersję Androida 4.2 opublikowano (czekamy na wieści od użytkowników). Pamiętajmy, że jedna z nich miała niefajnego buga związanego z brakiem grudnia w kalendarzu… Ale chyba można się spodziewać wersji najnowszej: 4.2.2.

Tym samym Asus potwierdził swoją opinię jako firmy, która stara się nieco lepiej od konkurencji, w miarę szybko przygotowując aktualizacje. Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy tablet Asusa dostaje nowy system tak szybko, bo już wersja 4.1 była opublikowana w niezłym czasie.

Także pozostali posiadacze urządzeń Asusa otrzymają nową wersję systemu operacyjnego, jednak dopiero w drugim kwartale tego roku (czyli być może nawet już za miesiąc). Mowa o: Transformer Pad Infinity, MeMO Pad Smart i MeMO Pad.

Comments are closed.