hp-Android-tablet

Wszyscy pamiętamy, jak HP wyprzedało swój tablet TouchPad z systemem WebOS za bardzo niskie pieniądze. Jak się okazuje, niebawem będziemy świadkami kolejnego tabletu od HP, który także będzie posiadał szokująco niską cenę, a na dodatek… na pokładzie będzie miał system operacyjny Android!

HP Slate 7 ma kosztować niecałe 170 dolarów, jednak nim zakrzykniemy wszyscy gromko: „hurra!”, sprawdźmy specyfikację urządzenia. A ta niestety nie powala na kolana. Co prawda tablet będzie pracował na Androidzie Jelly Bean, jednak reszta nie jest już taka kolorowa. Sercem urządzenia będzie bowiem procesor „zaledwie” dwurdzeniowy, o częstotliwości taktowania 1.6Ghz, wspomagać będzie go 1GB pamięci RAM, lecz co najgorsze, ekran oferować będzie rozdzielczość sprzed lat: 1024×600 pikseli.

Na pokładzie znajdziemy tylko 8GB pamięci wbudowanej, na szczęście na slocie kart microSD producent już nie oszczędział, i takowy HP Slate 7 posiada. Ciekawostką jest także wyposażenie tabletu w technologię dotychczas kojarzoną głównie z tajwańskim HTC – Beats Audio.

Premiera urządzenia zaplanowana została na kwiecień i na tę chwilę wiadomo, że będzie wersja WiFi – o wersji 3G cisza.

Comments are closed.