Trudno nie dostrzec, jak bardzo LG zależy na zdobyciu popularności dla swoich smartfonów. Wychwalany przez wielu model Optimus G, oparty na nim Nexus 4, szykowany już Optimus G Pro, kolejne modele z udanej serii L… a na tym wciąż nie koniec.

Właśnie zaprezentowana została następna linia smartfonów od LG, tym razem oznaczona literą F. Cechą wspólną urządzeń należących do tej nowej rodziny jest działanie w technologii LTE. Dodajmy do tego ciekawe specyfikacje, plasujące urządzenia raczej w środkowym segmencie rynku, i niebawem może się okazać, że będzie można zakrzyknąć: „LTE dla każdego!”.

lg-optimus-f-series

Póki co rodzina F liczy dwóch członków: F5 i F7. Ten drugi prezentuje się oczywiście nieco bardziej imponująco: LG Optimus F7 posiada ekran o przekątnej 4.7 cala i rozdzielczości True HD (1280×720 pikseli), wykonany w technologii IPS. Sercem jest dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1.5Ghz, do tego mamy 2GB pamięci RAM, 8GB pamięci wbudowanej, slot na microSD, aparat 8MP, przedni 1.3MP, baterię 2540mAh, wspomniane już LTE i Androida w wersji 4.1 Jelly Bean.

Z kolei LG Optimus F5 to taka nieco słabsza wersja F7. Tu przekątna ekranu ma 4.3 cala, a ekran to qHD (960×540 pikseli). Procesor jest także dwurdzeniowy, ale częstotliwość jego taktowania to 1.2Ghz, pamięci RAM mamy 1GB a aparat ma 5MP. Pozostała specyfikacja jest identyczna do tej z modelu F7.

Nowe urządzenia z serii L plus rodzina F mogą spowodować nieco zamieszania, jeśli smartfony te zostaną przyjęte równie ciepło, jak oryginalna linia „L-series”. Najwyraźnie prócz kreowania potężnych flagowców LG ma plan na zdobycie także sporej części rynku urządzeń ze średniej półki. Ciekawe tylko, jak będzie z aktualizacjami…

lg-optimus-f5

Comments are closed.