Sunday, September 24th 2023

lut
2013
21

LG prezentuje nową serię smartfonów

Trudno nie dostrzec, jak bardzo LG zależy na zdobyciu popularności dla swoich smartfonów. Wychwalany przez wielu model Optimus G, oparty na nim Nexus 4, szykowany już Optimus G Pro, kolejne modele z udanej serii L… a na tym wciąż nie koniec.

Właśnie zaprezentowana została następna linia smartfonów od LG, tym razem oznaczona literą F. Cechą wspólną urządzeń należących do tej nowej rodziny jest działanie w technologii LTE. Dodajmy do tego ciekawe specyfikacje, plasujące urządzenia raczej w środkowym segmencie rynku, i niebawem może się okazać, że będzie można zakrzyknąć: “LTE dla każdego!”.

lg-optimus-f-series

Póki co rodzina F liczy dwóch członków: F5 i F7. Ten drugi prezentuje się oczywiście nieco bardziej imponująco: LG Optimus F7 posiada ekran o przekątnej 4.7 cala i rozdzielczości True HD (1280×720 pikseli), wykonany w technologii IPS. Sercem jest dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1.5Ghz, do tego mamy 2GB pamięci RAM, 8GB pamięci wbudowanej, slot na microSD, aparat 8MP, przedni 1.3MP, baterię 2540mAh, wspomniane już LTE i Androida w wersji 4.1 Jelly Bean.

Z kolei LG Optimus F5 to taka nieco słabsza wersja F7. Tu przekątna ekranu ma 4.3 cala, a ekran to qHD (960×540 pikseli). Procesor jest także dwurdzeniowy, ale częstotliwość jego taktowania to 1.2Ghz, pamięci RAM mamy 1GB a aparat ma 5MP. Pozostała specyfikacja jest identyczna do tej z modelu F7.

Nowe urządzenia z serii L plus rodzina F mogą spowodować nieco zamieszania, jeśli smartfony te zostaną przyjęte równie ciepło, jak oryginalna linia “L-series”. Najwyraźnie prócz kreowania potężnych flagowców LG ma plan na zdobycie także sporej części rynku urządzeń ze średniej półki. Ciekawe tylko, jak będzie z aktualizacjami…

lg-optimus-f5Podobne Posty

advert