LG-girls

Procesory w urządzeniach mobilnych to prawdziwy temat-rzeka. Są producenci samych chipów, z wielką pasją eksplorujący możliwości technologii, jak chociażby Qualcomm i jego słynna seria Snapdragon czy Nvidia i jej Tegra. Są i tacy, którzy próbują własnych sił i smartfony oraz tablety wyposażają we własnej produkcji układy. Z powodzeniem robi to Samsung z serią Exynos, także Huawei się nie poddaje, często sercem urządzenia czyniąc swój własny układ.

Do grona tych ostatnich być może niebawem dołączy drugi koreański producent urządzeń z Androidem – LG. Firma oficjalnie potwierdziła, że przygotowała swój własny chip, nazwany Odin. Jest to ośmiordzeniowy gigant, oparty na architekturze ARM big.LITTLE. Zostały już podpisane odpowiednie umowy z wykonawcami i być może ujrzymy pierwsze urządzenia z Odinem na pokładzie jeszcze w drugiej połowie tego roku.

Pierwszym smartfonem wyposażonym w nowy, autorski procesor od LG będzie najprawdopodobniej model Optimus G II. Nie mamy jeszcze zdjęcia samego chipu, ale mamy inne od LG, bardzo ładne :)

Comments are closed.